32

м. Київ, вул. О. Туманяна, 15 (м. Лівобережна)

Як стати програмістом з нуля | itschool.kiev.ua

Як стати програмістом з нуля

12 12

Як стати програмістомПрограміст, розробник, кодер — людина, яка створює комп'ютерні програми на основі певної мови програмування (C ++, Python, Java та ін.). Вона зазвичай спеціалізується на одній з цих мов. Залежно від того, з яким шаром додатків спеціаліст працює, він може бути фронтендом, бекендом або розробником повного стека.

У багатьох країнах світу програмування вважається роботою мрії, яка дає хороші гроші і відмінні можливості для розвитку. До всього цього додається можливість працювати віддалено з будь-якого куточка земної кулі. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина мала такі перспективи, спочатку ознайомтеся з нашою статтею, де дізнаєтеся:
— як стати програмістом з нуля;
— чи є шанс працювати у програміста без навчання;
— з чого почати навчання програмуванню;
— чи варто вкладатися в онлайн-курс програміста.

 


Як стати програмістом: з чого почати


Програмування — це непросто. Навчитися програмувати — ще важче. Це вимагає прихильності, посидючості, терпіння і великої самовіддачі.
Навчання програмуванню схоже на вивчення іноземної мови. У одних людей є дар — здатність до цього, і їм легше. Більшості ж доводиться витрачати багато часу на придбання цих знань.
Якщо ви сподіваєтеся прочитати дві книги, подивитися один майстер-клас «Як стати починаючим програмістом», дива не буде. Тільки довга і наполеглива праця може привести до цієї мети. Так, безкоштовні матеріали в інтернеті можуть в цьому допомогти. Але вони не замінять практичної роботи під керівництвом досвідченого викладача.


Як стати хорошим програмістом: що потрібно знати


Без знання стандартної бібліотеки неможливо ефективно працювати з вихідним кодом. Найбільш часто використовувані бібліотеки, що розширюють можливості стандартної бібліотеки: Guava, Apache Commons або Joda.
Для ефективної роботи з Java потрібні знання поєднання клавіш і можливостей IDE, а також плагинів, що підтримують роботу з поєднаннями клавіш.
Також необхідно вміти застосовувати систему контролю версій: механізм, що полегшує роботу з кодом. У цій системі зберігаються історичні версії файлів, завдяки чому можна легко відстежувати зміни. Вона допомагає в спільній роботі над одним фрагментом коду. Git є стандартом для більшості компаній, але є компанії, що використовують SVN або інші більш екзотичні системи. Всі радять починати саме з Git.

Потрібно освоїти навик написання модульних тестів на основі знань з бібліотек JUnit, Mockito, Hamcrest.
Всі веб-додатки мають користувальницький інтерфейс. Для його створення можна використовувати різні технології, залежно від проекту, над яким ви будете працювати. Однак є мінімальний набір знань для новачка — основи HTML, CSS і JavaScript.

При роботі з веб-додатками Java програміст контактує з Сервлетами. Тому треба знати їх механізм дії і обмеження.
У більшості проектів використовується Spring MVC. Документація тільки для цієї бібліотеки становить кілька сотень сторінок тексту. Від новачка чудес ніхто не зажадає. Якщо він зможете створити простий веб-додаток на основі декількох контролерів, роботодавці або замовники це оцінять.
Більшість веб-додатків зберігають дані в базах даних. Початківцю програмісту важливо знати, що таке:
— реляційні бази даних;
— ORM (об'єктно-реляційне відображення);
— первинний ключ;
— зовнішній ключ;
— індекс і типи з'єднань.

Однак програмування — це не тільки технології. Більшість ресурсів — англомовні. Перед тим, як почати онлайн-навчання програмування з нуля, потрібно покращити свою англійську до такого рівня, при якому читання технічної документації не буде проблемою.
Програмування — це завжди командна робота. Дуже рідко зустрічаються проекти, які можна реалізувати самостійно. Особливо це стосується початківців фахівців. Необхідно вміти працювати в команді, а цьому навчитися самостійно неможливо, а тільки на спеціальних курсах, де починають осягати ази такі ж «чайники». Всі одночасно помиляються, вчаться на помилках, спілкуються, підтримують один одного — і разом досягають поставленої мети.
Запишіть дитину в Main School — і ви особисто переконаєтеся в тому, що групове навчання програмуванню для дітей — найефективніше.

Коментарі ()

    Написати коментар

    Зворотній зв’язок