302

м. Київ, вул. О. Туманяна, 15 (м. Лівобережна)

Навчання 3D друку для дітей

Навчання 3D друку для дітей

27 12
При вивченні будь-якого предмета або галузі нова інформація засвоюється краще, якщо можна побачити наочні приклади. Через це в освітніх установах активно впроваджуються 3D принтери, за допомогою яких можна роздрукувати будь-який виріб.
З розвитком технології 3D друку виникли проблеми з кваліфікованими операторами, які зможуть управляти принтерами. В IT школі «Main School» таке навчання проводиться для дітей. Пройшовши курси, дитина дізнається які бувають 3d принтери, що використовується для створення моделей, розбереться в технологіях друку. Чи зможе управляти інтерфейсом програм, ознайомитися з технологією створення візуальних елементів. Навчання 3d друку проходить під керівництвом досвідчених вчителів, в дружному колективі.
 
Що таке 3D принтер
Під 3д принтером мається на увазі пристрій, який дає можливість створювати тривимірні об'єкти, створені на основі віртуальної моделі. Для цього використовується спеціальне програмне забезпечення.
Деталі виходять з різних витратних матеріалів. Конкретний різновид залежить від використовуваної технології 3D-друку. Найпоширеніший і доступний матеріал — pla пластик у вигляді нитки. Він поставляється в котушках. Під дією температури він розплавляється, запрограмована робоча частина формує елемент потрібної форми.
 
Види 3D принтерів
Пристрої класифікуються не за зовнішніми параметрами або габаритами, а за використовуваною технологією друку. Існує 7 поширених видів 3d друку:
SLS;
FDM;
LOM;
LENS;
SLA;
3DP;
Polyjet або MJM.
Від цього параметра залежить мінімально можлива товщина шару і швидкість побудови. Для наочності розглянемо кожен окремо.
 
SLS
Будівництво тривимірного об'єкту відбувається за допомогою запікання лазером порошку. Витратним матеріалом виступає сталь, титан, нейлон, бронза, скло, кераміка і т.д. Устаткування дозволяє отримувати вироби, що максимально наближені до вихідника.
 
FDM
Такий спосіб створення тривимірного елемента найчастіше використовується при отриманні елементів. Витратний матеріал — нитка ABS пластику, подається через спеціально запроектоване сопло. Після впливу високої температури розплавлена ​​маса наноситься в задані координати. Відбувається пошарова побудова. Після завершення роботи потрібно додатково обробити деталь, щоб позбутися від нерівностей поверхні (помітно шари).
 
LOM
Застосовуються ламіновані листи малої товщини. Вони вирізаються лазером або ножем. Створення єдиного елемента відбувається шляхом склеювання і спікання. Відбувається пошарове приклеювання листів. Такі типи 3D-принтерів використовуються для створення елементів з паперу, алюмінію або пластику.
 
LENS
Мається на увазі подача матеріалу через сопло в зону дії лазерного променя. Через це відбувається швидке спікання. Витратником може бути металевий порошок, тому є побудова моделей з титану, сплавів. Технологія LENS відрізняється високою точністю і якістю виробів.
 
SLA
Технологія використовує рідкий полімер, який міститься в спеціальну ємність. Лазерний промінь проходить через поверхню і полімеризує шари. Затверділа частина опускається в рідину, і процедура повторюється. Через дорожнечу і токсичність такі 3D принтери не призначені для домашнього користування.
 
3DP
Формування об'ємного об'єкта відбувається після додавання в шар клею спеціального порошку. Допускається використання барвників, щоб виріб вийшов потрібного кольору. Користувачам дозволяється застосовувати кілька видів порошків: дерев'яний, скляний, гумовий, кістковий. Особливістю виступає можливість побудови їстівного елемента. В такому випадку підбираються харчові компоненти.
 
Polyjet або MJM
Принцип даної технології заснований на пошаровому нанесенні розплавленого матеріалу. Витратник (фотополімер) подається через кілька сопел одночасно. Після застигання одного шару наноситься новий, процедура повторюється.
 
Програмування 3D принтера на друк
Друк виробу відбувається після того, як користувач намалював тривимірну його модель на комп'ютері. Для цього використовуються спеціальні програми (САПР). Якщо немає бажання малювати, можна використовувати готові макети, що доступні в інтернеті.
Коли 3д макет готовий — відбувається поділ деталі на безліч тонких шарів (слайсінг). Це робиться для того, щоб обладнання «знало», яку товщину шару укладати, з якою швидкістю вичавлювати та інші дані. Отримані відомості передаються принтеру і відбувається друк.
Записавши дитину на курси IT школи «Main School», ви надаєте їй можливість отримати нові знання в області створення тривимірних моделей. Навчання друку на 3d принтері допомагає розібратися в програмному забезпеченні, навчитися малювати віртуальні вироби і виводити їх на друк. Не пропустіть шанс зробити дитину технічно грамотною!

Коментарі ()

    Написати коментар

    Зворотній зв’язок