115

м. Київ, вул. О. Туманяна, 15 (м. Лівобережна)

Аналог Photoshop - Figma

Аналог Photoshop - Figma

23 12
Продукт Figma може встановлюватися на комп'ютер або ноутбук як звичайна програма, але при необхідності використовується її браузерна версія. У будь-якому випадку для комфортної роботи потрібне підключення до інтернету. Цей онлайн-сервіс став революційними, увібравши все гідності Photoshop, які використовувалися дизайнерами.
Багато користувачів не знають навіщо призначається ця програма, тому шукають інформацію в пошукових системах вбиваючи запит «figma що це». Ознайомившись з матеріалами статті вдасться отримати відповіді на поширені питання, які задають новачки.


Що таке Figma


Фігма — онлайн-сервіс, призначений для полегшення роботи веб-розробників і дизайнерів сайтів, мобільних додатків. Головною її особливістю є те, що програма дозволяє розробляти повноцінні інтерфейси максимально швидко. Створений проект доступний відразу декільком учасникам, кожен може вносити корективи, редагувати документи. Щоб працювати в цьому середовищі не обов'язково завантажувати та встановлювати додаток, повноцінні можливості доступні через вікно браузера.
Програма Figma полюбилася користувачам завдяки простому і зрозумілому інтерфейсу, який дає можливість створювати не тільки прототипи додатків, сайтів, але і реалізовувати їх інтерфейси.
Якими можливостями володіє Figma
Онлайн-редактор графіки має схожі функції з Photoshop, але по цілому ряду параметрів якісно обходить «конкурента». Серед переваг і особливостей виділяються наступні пункти Figma корисні для верстальника:
• хмарне зберігання файлів;
• багато користувачів режим;
• загальні компоненти;
• фрейми;
• історія версій файлів;
• сітки;
• прототипирование;
• панель Code і т.д.
Додатково реалізовані гарячі клавіші в Фігма, що прискорюють процес створення проекту.

Хмарне зберігання файлів
Працюючи з великою кількістю фотографій, шрифтів та інших документів, просто забути в якому місці знаходиться шуканий компонент. Розробники Фігма онлайн врахували цей момент і реалізували хмарне зберігання файлів. Користувачам більше не потрібно використовувати сторонні сервіси, що дають доступ до окремих елементів проекту відразу всім користувачам.
Реалізовано автоматичне збереження змін. Можна забути про постійну необхідність натискати клавіші Ctrl + S (CMD + S), щоб не втратити введені дані. Завдяки власному хмарного сховища учасникам не потрібно багато разів закачувати і викачувати файли. Досить зробити це один раз, щоб доступ отримали всі.

Розрахований на багато користувачів режим
Щоб користуватися цією функцією, не потрібно проходити в Figma навчання, все інтуїтивно зрозуміло. Творець проекту користується опцією створення команди та надати їм доступ за потрібне учасникам.
Коли ще не було програми Фігма, кільком дизайнерам складно було працювати над одним проектом, адже використовувався Photoshop. Доводилося постійно встановлюватися шрифти для коректного відображення дизайну. Розробники онлайн-платформи врахували всі важливі моменти, і реалізували повноцінний багатокористувацький доступ. Ця опція значно спрощує життя дизайнерам і розробникам інтерфейсу.
Якщо одна людина з команди змінює колір, шрифт або видаляє сторонню деталь, нова версія документа автоматично зберігається і відображається у всій команді однаково.
 


загальні компоненти
Подібні елементи дають можливість швидко вносити зміни в дизайн сайту Figma, редагуючи компоненти з загальними стилями. Щоб зрозуміти цей момент, потрібно розглянути приклад.
Якщо було створено 20 різних макетів сайтів в Фотошоп, а замовник вирішив змінити колір або заокругленість кнопки. Що робити? Задовольнити ці вимоги можна, якщо по черзі змінювати кожен файл. Учні, які проходили курс Фігма знають, що розробники змогли вирішити цю проблему.
Інтерфейс програми дає можливість, наприклад, змінювати радіус заокруглення відразу всіх кнопок, якщо їм присвоєні однакові стилі. Вписавши нові дані користувач економить купу часу.

фрейми
Створювати адаптивний дизайн сайту в Фігма, який буде однаково добре виглядати на всіх пристрої просто. Фрейми трохи схожі на артборди, що використовуються в Photoshop, але відрізняються універсальністю. Їх можна вкладати один в одного, масштабувати. За умовчанням вони стандартних розмірів пристроїв, тому дизайнер не буде плутатися в розмірах (телефон, планшет і т.д.).

Історії версій файлів
Ця функція дозволяє відновлювати або переглядати старі версії файлів. Також їх можна дублювати при необхідності. Як працювати в Figma, якщо постійно є багато версій проекту? Вони не впливають на якість основного документа. Головне призначення історії — можливість відновити цінні дані.
Аналізуючи роботу співробітників, замовник може відстежувати їх ефективність, адже система показує хто саме зробив зміна. До всіх нових версій бажано додавати коментар, щоб не заплутатися.
сітки
Немає необхідності використовувати Figma шаблони або користуватися сторонніми інструментами, щоб вставити в робочу область сітку. В інших програмах це реалізовувалося вкрай незручно. Окрема панель «Grid Layout» дає можливість створювати просту або складну сітку, витративши на це мінімум часу. Опція відповідає за:
• створення статичних (фіксованої ширини) або гумових (на всю ширину екрану) сіток;
• установку кольору конкретної сітки;
• створення безлічі сіток, які будуть добре працювати в одному макеті.
Подібна функція унікальна, інші програми поки не можуть «похвалитися» аналогами.
прототипування
У програмі Фігма прототипирование реалізовано за замовчуванням. Користувачеві не доводиться використовувати сторонні програми, які дозволяють створити наочний робочий макет сайту або програми. Якщо є зауваження, замовник залишає свій коментар. І це реалізовано в одній робочій області.

панель Code
Початківцям верстальщикам корисно пройти уроки Фігма і дізнатися всі її можливості. Розроблена панель Code яка дає змогу відтворювати і копіювання стилів CSS, які застосовуються при верстці сайтів. Крім цього цим інструментом зручно користуватися при розробці додатків для телефонів з операційною системою iOS і Android.

Програма платна?
Розробники надають три тарифні плани, які призначені на різну цільову аудиторію. Безкоштовна версія Figma підійде для повноцінної роботи над будь-яким проектом. Обмеженням виступає: термін зберігання старих версій 30 днів, допускається тільки 2 редактора і робота над 3 проектами одночасно. Функціонал з платною версією однаковий, тому для власного користування Фігма оптимально підходить.
Наведені в статті можливості в повному обсязі розкривають потенціал продукту. Дізнатися більше допоможуть курси по Фігма. Інтерфейс онлайн-програми простий, з ним зможуть впоратися навіть діти. Запишіть дитину на уроки figma в IT школі «Main School», щоб заздалегідь розкрити його таланти в дизайні і освоєнні сучасних технологій.

Коментарі ()

    Написати коментар

    Зворотній зв’язок